Espoolaiset aluevaaliehdokkaat Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueella

Löydät alta espoolaiset ehdokkaat:

122, Abrahamsson Heidi, Fysioterapeutti, yrittäjä
125, Alaviiri Kaisa, KM, perusopetuksen aluepäällikkö, kaupunginvaltuutettu
126, Aro Olli,
Operatiivinen johtaja, kaupunginvaltuutettu
131, Elo Simon
, Yhteiskuntasuhdepäällikkö, kaupunginvaltuutettu
132, Fagerström Noora, Yrittäjä, enkelisijoittaja, kaupunginvaltuutettu
135, Havu Isto, FM, tietotekniikan ja matematiikan opettaja, kaupunginvaltuutettu
137, Hietanen-Tanskanen Ira, Lakimies, varatuomari, kaupunginvaltuutettu
138, Hokkanen Ari-Pekka, Vs. palopäällikkö, ensihoitomestari
139, Hyttinen Oskari, Myyntijohtaja, insinööri (AMK)
142, Juuti Sini, KTT, DI
144, Jäänvirta Antti, Green Technology Project Manager
145, Jääskeläinen Kari, Toimitusjohtaja
146, Kaasalainen Kai, Toimitusjohtaja
151, Katainen Mervi, VTM, väitöskirjatutkija, kaupunginvaltuutettu
152, Kauma Pia, Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
153, Kemppi-Virtanen Pirjo, DI, toimitusjohtaja, kaupunginvaltuutettu
154, Kiiskinen Maria, VTK, sosiaalityöntekijä
155, Kilpijoki Kerttu-Liisa, DI, asiakkuusjohtaja, kaupunginvaltuutettu
156, Knaapi Emilia, VTM, Sairaanhoitaja AMK
158, Koskinen Jussi, DI, sijoittaja
159, Kuhta Niina, Yrittäjä
161, Kurri Vanessa, Liikkeenjohdon tradenomi, yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
162, Laakso Mikko, KTM, viestinnän asiantuntija, kaupunginvaltuutettu
163, Laakso Ville, Lakimies, asiantuntija, kaupunginvaltuutettu
164. Laiho Mia, Lääketieteen tohtori, kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
166, Leivo Tomi V., Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri
168, Limnell Jarno, Kyberturvallisuuden työelämäprofessori, sotatieteen tohtori
169, Lindholm Julia, IT-konsultti, kaupunginvaltuutettu
171, Markkula Markku, DI, kaupunginvaltuutettu
172, Meronen Tarja, Toimitusjohtaja, sosiaalityöntekijä
174, Mykkänen Kai, Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
175, Noponen Jyrki, DI, Technology Manager
176. Nores Mia, Toiminnanjohtaja, kaupunginvaltuutettu
179, Palomäki Ulla, Ympäristötaloustieteen maisteri, kaupunginvaltuutettu
180, Partinen Markku, Professori, unitutkija
181, Pelkonen Anna, Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri
182, Peltonen Emmi, DI, erikoissuunnittelija
183, Penttilä Kaisa, IT-asiantuntija, kokemusasiantuntija ja yrittäjä.
186, Randström Jenni, Hallinnon assistentti, lähihoitaja
187, Riihimäki Pekka, Kouluttaja, psykoterapeutti
189, Rukko Anna, Lääketieteen opiskelija
190, Ruoho Veera, VTM, Poliisi, kaupunginvaltuutettu
191, Räf Marika, KTM, liiketoiminnan opettaja, kaupunginvaltuutettu
195, Sammallahti Tere, Yksikönpäällikkö, kaupunginvaltuutettu
201, Säde Kaisa, DI, johtaja
202, Särkijärvi Jouni, Arkkitehti, kaupunginvaltuutettu
204, Thure-Toivanen Tiina, Terveystieteen maisteri, koulutuspäällikkö
205, Tuomikoski Mirjami, VTM, johtava sosiaalityöntekijä
209, Vanhanen Joel, Kauppatiet. yo., lasten jalkapallovalmentaja, kaupunginvaltuutettu
210, Vehmanen Emma-Stina, KTM, johtava neuvonantaja, kaupunginvaltuutettu
212, Viljakainen Paula, Fysioterapeutti, kaupunginvaltuutettu
213, Vuornos Henrik, Kaupunginhallituksen puheenjohtaja
215, Vättö Folayemi, Sairaanhoitaja
218, Wellman Eija, TtM, terveydenhuollon opettaja

Kaikki ehdokkaat Länsi-Uudellamaalla >>

Aluevaaliehdokkaat Espoo

Abrahamsson Heidi, 122

Abrahamsson Heidi, 122

Fysioterapeutti, yrittäjä

Alaviiri Kaisa, 125

Alaviiri Kaisa, 125

KM, perusopetuksen aluepäällikkö, kaupunginvaltuutettu

Lintuvaara

Aro Olli, 126

Aro Olli, 126

Operatiivinen johtaja, kaupunginvaltuutettu

Elo Simon, 131

Elo Simon, 131

Yhteiskuntasuhdepäällikkö, kaupunginvaltuutettu

Niipperi, Espoon Kansallisseura

Fagerström Noora, 132

Fagerström Noora, 132

Yrittäjä, enkelisijoittaja, kaupunginvaltuutettu

Havu Isto, 135

Havu Isto, 135

FM, tietotekniikan ja matematiikan opettaja, kaupunginvaltuutettu

Hietanen-Tanskanen Ira, 137

Hietanen-Tanskanen Ira, 137

Kaupunginvaltuutettu, juristi, varatuomari

Hokkanen Ari-Pekka, 138

Hokkanen Ari-Pekka, 138

Vs. palopäällikkö, ensihoitomestari

Hyttinen Oskari, 139

Hyttinen Oskari, 139

Myyntijohtaja, Insinööri (YAMK)

+358 (0)400522096

Juuti Sini, 142

Juuti Sini, 142

Kauppatieteiden tohtori, diplomi-insinööri

Jäänvirta Antti, 144

Jäänvirta Antti, 144

Green Technology Project Manager

Jääskeläinen Kari, 145

Jääskeläinen Kari, 145

Toimitusjohtaja

Kai Kaasalainen, 146

Kai Kaasalainen, 146

CEO

Katainen Mervi, 151

Katainen Mervi, 151

VTM, väitöskirjatutkija, kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen jäsen

Friisilä, Etelä-Espoon Kokoomus

041 319 6988

Kauma Pia, 152

Kauma Pia, 152

Kansanedustaja, KTM, kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen jäsen

Espoo

050-574 6764

Kemppi-Virtanen Pirjo, 153

Kemppi-Virtanen Pirjo, 153

DI, yrittäjä, toimitusjohtaja, kaupunginvaltuutettu

Tapiola, Tapiolan Kokoomus

040-527 1529

Kirjoitukset

Kiiskinen Maria, 154

Kiiskinen Maria, 154

VTK, sosiaalityöntekijä

Kilpijoki Kerttu-Liisa, 155

Kilpijoki Kerttu-Liisa, 155

DI, asiakkuusjohtaja, ryhmäliikuntaohjaaja, kaupunginvaltuutettu

Tapiola

Knaapi Emilia, 156

Knaapi Emilia, 156

VTM, Sairaanhoitaja AMK

Koskinen Jussi, 158

Koskinen Jussi, 158

DI, sijoittaja, paikallisyhdistyksen puheenjohtaja, puoluevaltuuston jäsen

Haukilahti, Haukilahden-Westendin Kansallisseura

Kuhta Niina, 159

Kuhta Niina, 159

Yrittäjä

Kurri Vanessa, 161

Kurri Vanessa, 161

Liikkeenjohdon tradenomi, yrittäjä, kaupunginvaltuutettu

Laakso Mikko

Laakso Mikko

Kaupunginvaltuutettu

Olari

Laakso Ville

Laakso Ville

Kaupunginvaltuutettu

Haukilahti

0400673965

Laiho Mia

Laiho Mia

Kansanedustaja, LT, erikoislääkäri, kaupunginvaltuutettu

Laaksolahti

Kirjoitukset

Leivo Tomi

Leivo Tomi

Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri

Pohjois-Tapiola

Limnell Jarno

Limnell Jarno

Kaupunginvaltuutettu

Lindholm Julia

Lindholm Julia

Kaupunginvaltuutettu

Markkula Markku

Markkula Markku

Kaupunginvaltuutettu, valtuustoryhmän puheenjohtaja

Leppävaara

Kirjoitukset

Meronen Tarja

Meronen Tarja

Toimitusjohtaja, sosiaalityöntekijä

Mykkänen Kai

Mykkänen Kai

Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu

+358 45 614 3949

Kirjoitukset

Noponen Jyrki

Noponen Jyrki

DI, Technology Manager

Nores Mia

Nores Mia

Kaupunginvaltuutettu

Palomäki Ulla

Kaupunginvaltuutettu

Järvenperä

Kirjoitukset

Partinen Markku

Partinen Markku

Professori, unitutkija

Pelkonen Anna

Pelkonen Anna

Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri

Jupperi

Peltonen Emmi, 182

Peltonen Emmi, 182

DI, erikoissuunnittelija

Penttilä Kaisa

Penttilä Kaisa

it-asiantuntija, kokemusasiantuntija ja yrittäjä

Randström Jenni

Randström Jenni

Hallinnon assistentti, lähihoitaja

Riihimäki Pekka

Riihimäki Pekka

Kouluttajapsykoterapeutti, yrittäjä

Jupperi

Rukko Anna

Rukko Anna

Westend

Kirjoitukset

Ruoho Veera

Ruoho Veera

Kaupunginvaltuutettu

050 512 2581

Räf Marika

Räf Marika

Kaupunginvaltuutettu

Nöykkiö

Kirjoitukset

Sammallahti Tere

Sammallahti Tere

Kaupunginvaltuutettu

Nuottaniemi, Haukilahti-Westendin Kansallisseura

Säde Kaisa

Säde Kaisa

DI, johtaja

Särkijärvi Jouni J.

Särkijärvi Jouni J.

Kaupunginvaltuutettu

Kuurinniitty

Kirjoitukset

Thure-Toivanen Tiina

Thure-Toivanen Tiina

Terveystieteen maisteri, koulutuspäällikkö

0503434034

Tuomikoski Mirjami

Tuomikoski Mirjami

VTM, johtava sosiaalityöntekijä

Vanhanen Joel

Vanhanen Joel

Kaupunginvaltuutettu

Pohjois-Tapiola, Espoon Nuoret Boheemiporvarit

045 343 7100

Vehmanen Emma-Stina

Vehmanen Emma-Stina

Kaupunginvaltuutettu

Tapiola

+358408471992